higiena

Oto warunki, które bezwzględnie uniemożliwiają tatuowanie : 

  1.  epilepsja (padaczka), choroby serca i układu krążenia,
  2.  hemofilia i skłonności do przedłużonego krwawienia.
  3.  łuszczyca, rozległe rany na ciele będące w trakcie gojenia.
  4.  stany zapalne gardła, stawów, grypa, angina, stany gorączkowe.
  5.  stany pooperacyjne, osłabienie, zażywanie silnych leków.
  6.  ciąża* wirus HIV i Hepatitis B. 
 
Przed zabiegiem* 
Dwa dni wcześniej nie pij alkoholu. 
* Kategorycznie zakazane jest zażywanie narkotyków. 
* Przyjdź na zabieg wypoczęty i najedzony. (często wykonanie średniej wielkości tatuażu trwa nawet kilka godzin). 
 
Po zabiegu 
Po wykonaniu tatuażu musisz spełnić kilka wymogów. Dzięki temu twój tatuaż pozostanie na dłużej w dobrej formie
Pozakończeniu wytatuowana skóra jest wyraźnie cieplejsza i drażliwa, czuć ją jakby po opalaniu na słońcu. To uczucieprzechodzi po jednej dobie, a oto co możesz zrobić aby jak najbardziej pomóc ciału podczas gojenia się: 
Opatrunek foliowy z maści ALANTAN lub BEPANTHEN założony po zabiegu zdejmij po 4 godzinach lub w innymzaleconym czasie. Normalne jest, że pod folią zbiera się osocze (płynna czesc krwi), które czasem wycieka z pod niej. Nie należy się tymprzejmować, a działanie to jest celowe aby przyspieszyć gojenie! Po zdjęciu folii tatuaż umyć mydłem antybakteryjnym lub żelem do higieny intymnej i letnią wodą.Myć należy do chwili gdy ze skóry zejdzie całe „błotko” wytworzone pod folią. Następnie tatuaż chłodzić kilka minutzimną wodą aż poczujesz odrętwienie skóry. Chodzi o skurczenie podskórnych naczynek. Osuszyć miękkim ręcznikiempapierowym, nie pozostawiającym kłaków. Po każdym myciu wytatuowane miejsce posmarować cienką warstwą maści „Bepanthen”(lub Alantan.). Przez pierwsze cztery dni koniecznie przemywamy tatuaż rano i wieczorem, alatem gdy jest gorąco i gdy poczujesz że tatuaż „klei się” – również w ciągu dnia. Normalnie nie zakłada się żadnegoopatrunku, chyba że odzież mocno podrażnia ocierając. Gdyby cokolwiekprzylepiło się do tatuażu nie wolno zrywać tego na siłę, a jedynie odmaczać w zimnej wodzie! 
Ważne jest aby wpierwszym tygodniu nie rozmoczyć tatuażu w gorącej kąpieli! Bierz tylko szybkie letnie prysznice! W czwartej dobietatuaż zaczyna się łuszczyć i wyschnięte części naskórka zaczynają powoli odpadać. Bezwzględnie nie wolno impomagać: drapać, skubać, odrywać. Grozi to powstaniem ubytków w tatuażu, które później trzeba będzie poprawiać nawłasny koszt. Przez pierwsze trzy tygodnie nie należy pływać w basenach, i wodach lądowych bo może pojawiać sięsilne swędzenie tatuażu; co jest normalne. Nie należy również mocno drapać aby nie uszkodzić jeszcze świeżegonaskórka.
 
Tatuaż, a opalanie na słońcu lub solarium: 
 

Tutaj tak jak z pływaniem- pierwsze 21 dni bezwzględnie nie opalać, a pierwsze 5 dni nawet na chwilę nie wystawiać nadziałanie promieni! Jeśli koniecznie musisz pójść na solarium, przykryj tatuaż kawałkiem białej chusteczki, nie przyklepuj,niech powietrze ma swobodny dostęp! Po upływie 3 tyg. można, ale zalecam używanie filtru ochronnego przeciwultrafioletowi o jak najwyższym współczynniku np. 20 – 30. Smarujemy tylko obszar tatuażu, resztę ciała jak kto chce.

Pamiętajcie przede wszystkim ze zrobienie tatuażu przez artyste to tylko niewielki % tego co później zostaje na ciele 🙂 Większość zależy od tego jak zadbacie… A i proszę nie ściemniać czasem że dbaliście o dziary – to widać kto zadbał o swoje ciało a kto olał sprawę!